Pozostałe Wiadomości

  2019/20 IV Liga, Gr. pomorska - Kolejka 30
  DatumSo, 30. Maj. 2020 Beginn11:00
  Gryf Słupsk
  Gryf Słupsk
  -:- Następny mecz Lechia II Gdańsk
  Lechia II Gdańsk
  EKSTRAKLASAIV LIGA
  EKSTRAKLASAIV LIGA

  Multimedia

  Urodziny Lechistów

  Polska Jerzy Kaleta
  Jerzy Kaleta
  Dzisiaj obchodzi 95. urodziny.
  Polska Hubert Kostka
  Hubert Kostka
  Dzisiaj obchodzi 80. urodziny.
  Polska Adam Dudziński
  Adam Dudziński
  za 3 dni obchodzi 85. urodziny.

  lechia

  Tomasz Dawidowski liczy na dobry mecz Lechii w sobotę przy Łazienkowskiej i zdobycz punktową. Ostatnie treningi poświęcone pracy nad skutecznością wykańczania akcji powinny dać efekty.

  Jesteście po pierwszym okresie treningów z nowym trenerem. Jak oceniasz zmiany?

  - Zawodnicy ofensywni skupiali się na treningu skuteczności, dużo strzałów, dużo dośrodkowań, dużo gier i to na pewno się zmieniło. A czy na lepsze? To zobaczymy w sobotę na Łazienkowskiej. Miejmy nadzieję, że zdobędziemy wreszcie bramki, bo od kilku spotkań mamy z tym problem.

  Z jednej strony Lechia potrzebuje punktów. Z drugiej o korzystny wynik w Warszawie na pewno nie będzie łatwo…

  - Zdajemy sobie sprawę, że na tą chwilę nasza sytuacja w tabeli nie jest za wesoła. Jedziemy do Warszawy powalczyć o punkty. Jeden już będzie dobry, a satysfakcja z trzech byłaby wspaniała. Jedziemy tam wygrać.

  W tym sezonie w meczach, które graliście po przerwach na kadrę zawsze wygrywaliście. Tak było z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin. Ta passa może mieć znaczenie?

  - Był też taki podobny do obecnej sytuacji moment przed Wisłą Kraków, kiedy jechaliśmy na Reymonta i nie bardzo wszyscy na nas liczyli, a wygraliśmy tam zasłużenie 1:0. Mam nadzieję, że teraz też pokażemy charakter, pokażemy, że ostatnie dwa tygodnie pracy – dużo treningów strzeleckich, dużo gier – nie poszło na marne.

  Uważasz, że zmiana trenera to będzie ten impuls, którego potrzebowała Lechia, żeby pokazać lepsze oblicze?

  - Zawsze jest impuls jak przychodzi nowy trener. My jesteśmy optymistami przed spotkaniem z Legią i myślę, że ten impuls wykorzystamy. Mi osobiście z trenerem Kafarskim też dobrze się trenowało, to były dobre czysto piłkarsko treningi. Trener Ulatowski pracuje podobne, choć może więcej akcentów stawia na skuteczność.

  Źródło: lechia.pl / własne